| Parameter | Value |
|---|---|
| Must Operate Voltage | 3.8 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Coil Voltage | 5 V |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Contact Current Rating | 250 mA |
| Coil Current | 25 mA |
| Must Release Voltage | 500 mV |
| Operate Time | 1 ms |
| Release Time | 1 ms |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Switching Voltage | 100 V |
| Coil Type | Non-Latching |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
